Loading…

Gazetarja e ABC-së ‘i pyet’ në gjeografi, këto janë përgjigjet me të cilat po qesh bota |PAMJE

  • 20/05/2019 | 11:06

Gazetarja e ABC-së ‘i pyet’ në gjeografi, këto janë përgjigjet me të cilat po qesh bota |PAMJE

Qyetarët e ShBA-ve gazetarja e ABC-së i ‘ka pyetur’ në gjeografi, ndërsa pak kush prej tyre ka ditur që në hartën e botës të tregojë një shtet të caktuar, madje as kontinent, transmeton Gazeta Metro.


Në pyetjen që të tregojë cilindo shtet në hartë, një vajzë ka thënë se gjeografinë nuk e ka anë të fortë, gjë që edhe u pa. Madje nuk ka ditur të tregojë as se ku gjendet Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“A është kjo Afrika?”, ka pyetur ajo duke treguar Amerikën e Jugut.

Në pyetjen e gazetares se a e ka ndjekur shkollën e mesme, ajo është përgjigjur me pohim, ndëras kur e ka pyetur a e ka kryer fakultetin, ka thënë:

“Për fat të keq, po”.

“Kemi këtu shtetin e Azisë… Ka shukë kohë qëkur nuk kam qenë në shkollë”, ka thënë një tjetër, kur gazetarja i ka thënë se Azia nuk është shtet, po kontinent dhe se e ka treguar Rusinë.

Pastaj vjen një djalë dhjetë vjeç dhe ia shpjegon!

Anketa është bërë oër shoun e popullarizuar të Jimmy Kimmelit.

Shikoheni këtë video qesharake:

/gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë