Loading…

Gazetari Ejupi: Pensionistët në Kosovë po persekutohen

  • 27/06/2022 | 18:11

Gazetari Ejupi: Pensionistët në Kosovë po persekutohen

Ministri i Financave Hekuran Murati ka njoftuar sot se secili pensionistë i Kosovës duhet të lajmërohet në zyrat e pensioneve për të vërtetuar se ata janë gjallë.


Këtë e ka quajtur persekutim gazetari Drin Ejupi.

Ai përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se ky është akt i agresionit psikik.

“Cdo 6 muaj, me u lajmeru a je gjalle.
Ky eshte nje nga persekutimet me te renda qe i behet pensionisteve ne Kosove, ideja me shku me tregu … po jam gjalle ende. Edhe ashtu pleqerine e rende, edhe ky akt i agresionit psiqik, vertete e papranueshme”, ka shkruar Ejupi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë