Loading…

Gazetari britanik që e quajti UÇK’në si organizatë terroriste, paralajmëron video të reja propagandistike kundër Kosovës

  • 12/03/2019 | 09:34

Gazetari britanik që e quajti UÇK’në si organizatë terroriste, paralajmëron video të reja propagandistike kundër Kosovës

Gazetari britanik Graham Phillips, ka reaguar sot duke thënë se do të publikojë video të reja në lidhje me Kosovën.

Reagimi i tij vjen pasi do të shpallet person “non grata” në Kosovë, andaj ai për këtë ka paralajmëruar se video të reja do të sjell për publikun.

“Pra, për nesër është raportuar se unë do të shpallëm zyrtarisht ‘person non grata’ nga Kosova. Për çfarë? Për raportim të së vërtetës”, ka shkruar Phillips

“Projekti pothuajse ka mbaruar gjithsesi. Shpresoj se ka qenë informativë për ju, sikurse për mua. Megjithatë, edhe 2 raportime tjera do të vijnë, dhe faleminderit përsëri për të gjithë mbështetjen tuaj!”, ka shkruar Graham Phillips në Facebook-un e tij.

Kujtojmë se sot gazetari britanik Graham Phillips, pritet të shpallet person “non-grata” nga shteti i Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë