Loading…

Gati 18 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë

  • 24/01/2022 | 08:07

Gati 18 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë

Gjatë ditëve të fundit është rritur numri i rasteve pozitive me koronavirus në Kosovë.


Sipas të dhënave të publikuar të dielën nga Ministria e Shëndetësisë, aktualisht në Kosovë janë 17 mijë e 743 raste aktive me COVID-19.

Në përditësimin e fundit të të dhënave, MSh-ja njoftoi se për 24 orë, janë testuar 11 mijë e 913 mostra, nga të cilat 2 mijë e 957 kanë rezultuar pozitive me koronavirus.

Në 24 orët e fundit një person ka vdekur si pasojë e infektimit me COVID-19, ndërkaq janë shëruar 458 të tjerë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë