Loading…

Gashi ‘selam’ Thaçit: Nëse s’e kryen detyrën, bashkë me VV’në do të veprojmë si në Maqedoni

  • 07/07/2017 | 21:04

Gashi ‘selam’ Thaçit: Nëse s’e kryen detyrën, bashkë me VV’në do të veprojmë si në Maqedoni

Deputeti i zgjedhur së fundi nga radhët e LDK-së, Arben Gashi nga emisioni Rrokum Roll i ka dërguar “selam”, presidentit të vendit, Hshim Thaçi se ai duhet të kryejë detyrën kushtetuese, në të kundërtën ai ka thënë se bashkë me Vetëvendosjen do të veprojnë sikur në Maqedoni.


Derisa duke folur për procesin e ngadalshëm të KQZ-së, Gashi ka thënë se nuk e sheh problemin aty, por te ankesat e kandidatëve të cilët kanë menduar se ju ka shkelur e drejta e tyre, dhe secili ka pasur të drejtë të ankohet pasi është fazë normale.

“Unë pres që nesër të certifikohen zgjedhjet, diku kah fundi i javës së ardhshme duhet të mbahet seanca konstitutive, dhe të zgjedhet kryetari i Kuvendit dhe nënkryetarët”, ka thënë Gashi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë