Loading…

Garuesit për filmin më të mirë të huaj në Oscar

  • 17/12/2016 | 11:14

Garuesit për filmin më të mirë të huaj në Oscar

Nëntë filma do të garojnë për filmin më të mirë në gjuhë të huaj në Oscar, përfshirë këtu të nominuarit për Golden Globe, “Toni Erdmann” nga Gjermania dhe “The Salesman” nga Irani. Numri i filmave do të reduktohet në pesë kur të konfirmohet lista përfundimtare e nominimeve nga ‘Academy Award’ më 24 janar, raporton BBC.

Lista e plotë e filmave të nominuar në këtë kategori janë:

A Man Called Ove – Suedi

It’s Only the End of the World – Kanada

Land of Mine – Danimarkë

My Life as a Zucchini – Zvicër

Paradise – Rusi

Tanna – Australi

The King’s Choice – Norvegji

The Salesman – Iran

Toni Erdmann – Gjermani

Ndarja e çmimeve Oscar do të bëhet më 26 shkurt në “Dolby Theatre” në Hollywood, me Jimmy Kimmel udhëheqës i saj.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë