Loading…

Gareth Bale bëhet me ekip të ri, shumë larg Europës

  • 25/06/2022 | 17:32

Gareth Bale bëhet me ekip të ri, shumë larg Europës

Sulmuesi uellsian, Gareth Bale, së fundmi u largua nga Real Madrid pas një aventure shumë vjeçare. Por, siç duket ai tani ka gjetur një klub të ri shumë larg Europës, i cili është klubi amerikan, Los Angeles, transmeton Gazeta Metro.


Gareth Bale do të transferohet në Los Angeles si një transferim i lirë dhe do të largohet nga futbolli europian pas shumë vitesh, për të provuar një përvojë të re në Amerikë.

Këtë e ka konfirmuar përmes një postimi në Twitter gazetari, Tom Bogert, i cili thotë se sipas burimeve të tij Bale është afër të finalizoj marrëveshjen me skuadrën amerikane.

Uellsiani ka eksperiencë të madhe në futbollin europian, derisa me Real Madrid kishte fituar pesë herë Ligën e Kampionëve, katër herë Kupën e Botës për klube, tre herë La Ligën dhe tre herë Kupën e Spanjës. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë