Loading…

Garda Kombëtare e Kentakit dërgon rreth 200 ushtarë në Kosovë

  • 06/01/2022 | 09:05

Garda Kombëtare e Kentakit dërgon rreth 200 ushtarë në Kosovë

Garda Kombëtare e Kentakit po dërgon rreth 200 ushtarë në Kosovë për të ofruar siguri gjatë periudhës njëvjeçare.


Batalioni i Parë, Këmbësoria 149 do të vendoset në vendin tonë këtë javë. Njësitë nga Barbourville, Middlesboro dhe Ravenna do të përbëjnë Task Forcën Mountain Warrior për të ofruar operacione sigurie në të gjithë rajonin, shkruan Armytimes.

Njësitë do të drejtohen nga nënkoloneli Jason Mendez dhe Komanda Sgt. Major Will Long.

Garda kishte njoftuar më parë se edhe anëtarët e Kompanisë 438 të Policisë Ushtarake jashtë Murray do të vendosen këtë javë në Kosovë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë