Loading…

Gabriel Escobar i shkon Ambasadës së Kosovës në Washington

  • 21/10/2021 | 23:38

Gabriel Escobar i shkon Ambasadës së Kosovës në Washington

Ndihmës sekretari amerikan për Europë dhe Euroazi, Gabriel Escobar, ka shkuar për vizitë në  në Ambasadën e Republikës së Kosovës në New York, ka bërë të ditur i ngarkuari me punë në këtë ambasadë, Valdet Sadiku, përcjellë Gazeta Metro.


Escobar  është pritur nga i ngarkuari me punë në këtë ambasadë, Valdet Sadiku.

Për takimin ka shkruar llogaria zyrtare e Ambasadës së Kosovës në SHBA në Twitter.

“Ushtruesi i detyrës së ambasadorit, Valdet Sadiku, priti sot Zëvendësndihmësin e Sekretarit të Shtetit, Escobar, në Ambasadën tonë. Faleminderit Escobar për vizitën dhe presim me padurim punën dhe miqësinë tonë të vazhdueshme!”, thuhet në postimin zyrtar të ambasadës./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë