Loading…

Këto janë rezultatet përfundimtare në Drenas

  • 06/12/2016 | 16:03

Këto janë rezultatet përfundimtare në Drenas

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar të Komunës së Drenasit.

Këto rezultate nuk kanë ndryshuar shumë nga ato preliminaret të publikuara vetëm pak orë pas përfundimit të procesit zgjedhor, raporton gazetametro.net.

Tanimë dihet se zgjedhja e kryetarit të ri të kësaj komune, do të bëhet përmes balotazhit më 18 dhjetor, në një garë në mes të kandidatit të PDK’së Ramiz Lladrovci, dhe atij të NISMA’s Isa Xhemajlaj.

KQZ në mbledhjen e sotme ka bërë të ditur se fushata zgjedhore zyrtarisht fillon më 12 dhjetor dhe përfundon më datë 16 të këtij muaji. /gazetametro.net

2

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë