Loading…

FSK’ja dhuron gjak

  • 03/02/2017 | 15:48

FSK’ja dhuron gjak

Në Ministrinë për Forcën e Sigurisë  së Kosovës dhe në Forcën e Sigurisë së Kosovës, gjatë aksionit humanitar për dhurimin vullnetar të gjakut janë dhuruar 568 doza gjak për Qendrën Kombëtare të Transfuzionit të Gjakut, në shërbim të qytetarëve të Kosovës.


Aksioni për dhurimin e gjakut u realizua në të gjitha njësitë dhe kazermat e FSK-së, njofton ministria e FSK-së përmes një njoftimi për media.

“Pjesëtarët e FSK-së, si zakonisht edhe kësaj here, treguan  gatishmëri për t’iu dalë në ndihmë qytetarëve të Republikës së Kosovës”, thuhet në komunikatë.

fsk-gjak-2-730x440

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë