Loading…

FSK pjesë e takimit SHBA-Karta e Adriatikut

  • 12/11/2016 | 12:44

FSK pjesë e takimit SHBA-Karta e Adriatikut

Drejtorët e politikave të mbrojtjes në kuadër të Kartës së Adriatikut A-5 kanë mbajtur një takim në Zagreb të Kroacisë, ku ka marrë pjesë edhe Kosova.

Në këtë takim ka marrë pjesë drejtoi i drejtorisë për politika dhe plane, Faruk Geci.

”Në këtë takim janë diskutuar çështjet me karakter të sigurisë si: Implikimet politike dhe të sigurisë pas samitit të NATO-s në Varshavë dhe mundësia më e zgjeruar e angazhimit të A5 në aktivitete dhe iniciativa të NATO-s, si dhe A5 në kontekstin e sfidave aktuale të sigurisë: Kroacia modeli i bashkëpunimit me komunitetin Mysliman.Pjesëmarrja në takimet e A-5 është dëshmi e angazhimit të MFSK-së dhe Kosovës për të kontribuar në fushën e sigurisë në rajon dhe më gjerë”, thuhet në njoftimin e FSK-së.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë