Loading…

FSK nxjerrë autoblindat në rrugë

  • 04/03/2019 | 13:50

FSK nxjerrë autoblindat në rrugë

Automjete të Forcës së Sigurisë së Kosovës, janë parë sot teksa lëviznin nga Gjilani në drejtim të Prishtinës, transmeton Gazeta Metro.


Ende nuk dihet arsyeja e nxjerrjes në rrugë, të automjeteve të blinduara të FSK’së.

Sidoqoftë dihet që nesër në kazermën “Adem Jashari’” mbahet ceremoni ushtarake në nderim të 21- vjetorit të “Epopesë së UÇK-së”.

Kjo ceremoni mbahet, në kujtim të Komandantit legjendar Adem Jashari, familjes Jashari dhe të gjithë dëshmorëve të kombit, si dhe të gjithë të rënëve për liri dhe pavarësinë e vendit dhe popullit tonë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë