Loading…

FSK jep detaje nga shpëtimi i 2 vjeçes: Po bëhet përpjekje për shpëtimin e nënës së saj

  • 08/02/2023 | 19:05

FSK jep detaje nga shpëtimi i 2 vjeçes: Po bëhet përpjekje për shpëtimin e nënës së saj

Ekipet e Kërkim-Shpëtimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës, kanë arritur të nxjerrin nga rrënojat një fëmijë të moshë 2 vjeçare, shkruan Gazeta Metro.


Në komunikatën për media shtohet se, FSK është duke bërë përpjekje maksimale për të shpëtuar edhe nënën e saj që është ngujuar në rrënoja.

Tutje thuhet se ekipet e FSK’së në operacionet që janë duke realizuar kanë hasur në viktima, por që prioritet është shpëtimi i sa më shumë jetëve.

Komunikata e plotë:

Komunikatë për Media

Ekipi i FSK-së, ka arritur të nxjerr nga rrënojat një fëmijë të moshës 2 vjeçare

Ekipet e Kërkim-Shpëtimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës që nga mëngjesi janë duke operuar me kapacitete të plota në Hatay të Turqisë, në orët e mbrëmjes kanë arritur të nxjerrin një fëmijë të moshës dy vjeçare, dhe janë duke bërë përpjekjet maksimale për të shpëtuar edhe nënën e saj që është e ngujuar në rrënoja

Ekipet tona gjatë operacionit që janë duke realizuar kanë hasur në viktima në objektet e kollapsuara, por prioritet është duke ju dhënë atyre vendeve ku janë detektuar persona të gjallë, dhe të gjitha ekipet e shpëtimit nga mbarë bota kanë dhënë prioritet për të shpëtuar sa më shumë jetë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë