Loading…

FSK e gatshme t’u përgjigjet sfidave të sigurisë

  • 17/01/2017 | 14:42

FSK e gatshme t’u përgjigjet sfidave të sigurisë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, thotë se Forcat e Sigurisë së Kosovës tashmë janë të gatshme që t’u përgjigjen të gjitha sfidave të sigurisë në tërë territorin e Republikës së Kosovës.

Kjo pasi që siç e ka theksuar edhe kryetari i vendit, FSK-ja është forcë profesionale e standardeve të NATO-s.

Ai, këto komente i bëri pas takimit që ka zhvilluar sot me komandantin e FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama.

Përveç kësaj ai ka biseduar me Ramën edhe për të arriturat dhe për ngritjen e kapaciteteve të Forcës së Sigurisë së Kosovës./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë