Loading…

Fshati i Dëborës (FOTO)

  • 25/11/2016 | 19:54

Fshati i Dëborës (FOTO)

Fshati i Dëborës “Xuexiang” ndodhet në provincën më veriore të Kinës, Heilongjiang, është shndërruar në një resort për turistët në dimër.

Ai ndodhet rrëzë malit Changbai. Këtu dëbora nis të bjerë në tetor dhe shkrin në prill.

Një nga pamjet më fantastikie në këtë fshat janë “kërpudhat prej dëbore”, të cilat formohen pas ngjitjes së dëborës në çatitë prej druri. Së bashku me kabinat prej druri, pishave dhe malet me dëborë vendi duket si një përrallë.

auto_15203153_1186277318093173_2060209431874561610_n14800645511480066660 15135841_1186277364759835_9147830747138874878_n14800645481480066653 15136006_1186277334759838_2439529900178255818_n14800645501480066655 15203137_1186277371426501_2648220210579085199_n14800645491480066657 15230638_1186277331426505_214790916280247544_n14800645531480066659

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë