Loading…

Frenkie de Jong i dëshpëruar me qasjen e klubit ndaj tij, por nuk do të largohet

  • 07/07/2022 | 09:26

Frenkie de Jong i dëshpëruar me qasjen e klubit ndaj tij, por nuk do të largohet

Mesfushori holandez, Frenkie de Jong vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes, me shumë spekulime që e lidhin lojtarin me një largim të mundshëm nga ‘Camp Nou’.


Frenkie është dëshira e madhe e Manchester United, që tashmë në stol ka Erik ten Hag. ‘Djajtë e Kuq’ synojnë ta marrin lojtarin për 65 milionë euro plus bonuse.

Megjithatë, Barca nuk ka pranuar një ofertë të tillë. Te klubi thonë se lojtari nuk është në shitje, por praktikat janë tjera. Ata vazhdojnë të shqyrtojnë opsionet për lojtarin.

Kjo, sipas Lluis Canut ka bërë që Frenkie de Jong të jetë i dëshpëruar me qasjen e klubit ndaj tij, përcjell lajmi.net.

Lojtari së fundmi ka blerë edhe një shtëpi në Pedralbes, gjë që konfirmon vendosmërinë e tij për të qëndruar te Barca.

Frenkie de Jong nuk shqyrton assesi mundësinë për të kaluar te një skuadër që nuk luan në Champions League.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë