Loading…

Franca triumfon bindshëm ndaj Uellsit

  • 02/06/2021 | 23:01

Franca triumfon bindshëm ndaj Uellsit

Franca ka shënuar fitore bindëse në miqësoren ndaj Uellsit.


Kombëtarja e drejtuar nga Didier Deschamps triumfoi me rezultat 3 – 0.

Fillimisht, Uellsi mbeti me 10 lojtarë pasi Williams u ndëshkua me të kuq pasi preku topin me dorë brenda zonës së 11-metërshit.

Nga pika e bardhë dështoi qendërsulmuesi Karim Benzema (27′).

Pas tetë minutave, talenti Kylian Mbappe në mënyrën më të mirë realizoi për të zhbllokuar rezultatin (35′).

Antoine Griezmann dyfishoi epërsinë me një supergol që la të ‘shtangur’ portierin kundërshtar (48′).

Ndërkohë, për golin e tretë, njëkohësisht të fitores u përkujdes Ousmane Dembele (79′).

Kjo fitore dëshmon pse Spanja është ndër favoritët kryesorë për “Euro 2020”, derisa Uellsi pas disa ditëve do zhvillojë miqësore edhe me Shqipërinë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë