Loading…

Franca i shënon Polonisë, shkon në pushim me avantazh minimal

  • 04/12/2022 | 16:50

Franca i shënon Polonisë, shkon në pushim me avantazh minimal

Franca me anë të Olivier Giroud në minutën e 44 ka kaluar në epërsi ndaj Polonies, takim ky i 1/8 e finalës në “Kupa Botës – Qatar 2022”, shkruan Gazeta Metro.


Ky ishte goli i 52 në karier i Giroud për Francën.

Francezët dominuan gjatë gjithë pjesës së parë.

Ky rezultat i dërgon “Gjelat” tutje.

Ata më 2018 u bënë kampion botë ku kishin mposhur Kroacinë në finale 4:2./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë