Loading…

Fotoja e drerit në Vushtrri, ndër më të mirat e ditës në ‘The Guardian’

  • 18/01/2017 | 14:29

Fotoja e drerit në Vushtrri, ndër më të mirat e ditës në ‘The Guardian’

Në një artikull të publikuar në “The Guardian”, janë paraqitur një mori fotografish nga mbarë bota. 


E në mesin e 17 imazheve më të bukura, si fotografi e ditës në ”The Guardian” bën pjesë dhe një dreri i cili është fotografuar në Kosovë, më saktësisht në Vushtrri.

Kjo krijesë e bukur është zënë nga syri i fotografit Armend Nimani, teksa po ushqehej me një copë misri në një fushë të mbuluar nga bora.

Fotografia është realizuar nga Armend Nimani, fotoreporter i AFP-së, i cili aktualisht është një ndër fotografët më të mirë.

Fotografitë tjera vijnë nga Kina, Spanja, fotografia e Annaeliese Dodds e cila në Parlamentin Evropian ka afër fëmiun e saj, fjalimi i Theresa May, Donald Trump në Madrid. /gazetametro.net

guardian

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë