Loading…

Fotografitë që nuk do të ndaleni së shikuari disa herë

  • 02/12/2016 | 22:39

Fotografitë që nuk do të ndaleni së shikuari disa herë

Krijimi i një foto portreti është një nga detyrat më të vështira dhe sfiduese për secilin fotograf.

Që një fotografi të cilësohet si artistike në të gjitha kuptimet, ajo duhet të ketë një reflektim mes njerëzores dhe natyrës, duke i dhënë një vështrim të thellë brenda botës emocionale që mund të transmetohet.

Të zbulohet një sekret, të kuptohet me një shikim se çfarë tregon momenti, të kuptosh botën emocionale të modelit, janë vetëm disa nga arsyet që e bëjnë të gjallë dhe të veçantë një foto të vërtetë artistike, dhe për të qenë e tillë nuk duhet që të ketë photoshop.

Këto 10 foto më poshtë tregojnë më shumë se sa vetëm fytyrat, për njerëzit dhe natyrën në to.

unnamed_11480706210 unnamed_21480706122 unnamed_31480706124 unnamed_51480706128 unnamed_61480706131 unnamed_81480706136 unnamed_101480706143 unnamed_111480706145 unnamed_151480706153 unnamed_161480706155

unnamed1480706160

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë