Loading…

Foto simpatike të majmunëve

  • 21/01/2017 | 15:42

Foto simpatike të majmunëve

Nganjëherë janë të çuditshëm, nganjëherë irritues, por në të shumtën e rasteve shumë argëtues.


Por, çfarë ndodhë kur majmuni gjendet para objektivit të foto-aparatit? Këtë përgjigje e sjellë Jill Greenberg – e cila ka realizuar një set interesant të portreteve të majmunëve.

Synimi i saj ishte fare i thjeshtë: T’i vendoste majmunët para objektivit të kamerës dhe të priste derisa ata të bënin ndonjë pozë apo grimansë interesante. Dhe, pa marrë parasysh se ka pritur – lirisht mund të thuhet se mundi i saj është shpaguar.

majmunet jill13

 

majmunet jill8

 

majmunet jill15

majmunet jill4

majmunet jill10

majmunet jill20

majmunet jill9

majmunet jill21

majmunet jill19

majmunet jill5

majmunet jill16

majmunet jill2

majmunet jill22

majmunet jill1

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë