Loading…

Fort i nervozuar me politikanët e gazetarët, fillon e bërtet para mediave i dërguari i lartë i Bosnjës

  • 17/08/2022 | 23:52

Fort i nervozuar me politikanët e gazetarët, fillon e bërtet para mediave i dërguari i lartë i Bosnjës

I dërguari i dërguari më i lartë ndërkombëtar në Bosnje e Hercegovinë, Christian Schmidt, është shprehur tejet nervozuar sot para mediave sa ka filluar të bërtas para gazetarëve, përcjellë Gazeta Metro.


Gjatë vizitës në Gorazhde në Bosnje e Hercegovinë, Schmidt, shumë i zemëruar ka filluar të bërtas para mediave, për shkak të politikanët bllokues boshnjak dhe me pretendimet se ai është i përfshirë në lojëra politike.

Ai papritur ka filluar t’iu bërtas gazetarëve se po shpifin ndaj tij,


Ai ka thënë tutje se që a 15 vite politikanët në Bosnje nuk janë ne gjendje të pajtohen për Ligjin Zgjedhor, ndërsa u thotë gazetarët t’i pyesin politikanët përse nuk është ndryshuar.

“Po zemërohem pasi te gjithë këtu fajësojnë tjetrin dhe gjithmonë ai tjetri ka faj”, tha Schmidt tejet i acaruar./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë