Loading…

Formohen dy komisione për vlerësimin e dëmeve në Rahovec

  • 10/11/2016 | 12:11

Formohen dy komisione për vlerësimin e dëmeve në Rahovec

Pas vërshimeve të shkaktuara nga reshjet atmosferike të cilat kanë rënë që nga fillimi i kësaj jave, kryetari i Komunës së Rahovecit, Idriz Vehapi ka formuar dy komisione për vlerësimin e dëmeve të shkaktuara nga reshjet e shiut.

Komisionet të cilat janë formuar nga ana e kryetarit të Komunës janë për vlerësimin e dëmeve të shkaktuara nga vërshimet në lëmin e bujqësisë dhe vlerësimin e dëmeve të shkaktuara në ekonomi familjare dhe amvisëri.

Sipas një njoftimi të komunë së Rahovecit, anëtarët e komisioneve janë të obliguar, që menjëherë të dalin në teren dhe vlerësimet ti bëjnë në mënyrë profesionale, të drejtë, të paanshëm dhe të hartojnë raporte me shkrim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë