Loading…

Formacioni zyrtar i Lille për duelin ndaj Rennes, ky është vendimi për Zhegrovën

  • 21/05/2022 | 20:06

Formacioni zyrtar i Lille për duelin ndaj Rennes, ky është vendimi për Zhegrovën

Skuadra e Lille luan sonte ndeshjen e fundit në kampionatin francez kundër Rennes me fillim nga ora 21:00, megjithatë sulmuesi kosovar, Edon Zhegrova do të jetë në bankën rezervë, transmeton Gazeta Metro.


Trajneri i Lille, Jocelyn Gourvennec ka vendosur që në ndeshjen e fundit të kampionatit ta lërë në bankën rezervë sulmuesin e Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova.

Lille sonte do të luaj pa ndonjë objektiv sepse gjendet në pozitën e dhjetë me 54 pikë, ndërsa mysafirët do të provojnë të marrin tre pikët për të siguruar një pozitën në garat europiane pasi që janë në vendin e katërt me 65 pikë.

Zhegrova këtë sezon për skuadrën franceze është paraqitur në 12 ndeshje dhe ka realizuar dy gola ndërsa ka regjistruar edhe një asistim. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë