Loading…

Formacionet zyrtare të derbit Chelsea-Tottenham

  • 23/01/2022 | 16:39

Formacionet zyrtare të derbit Chelsea-Tottenham

Në kuadër të xhiros së 24-të të Premier Ligës, Chelsea dhe Tottenhami do të ballafaqohen në stadiumin “Stamford Bridge” me fillim nga ora 17:30.


Tashmë Chelsea ka vetëm një fitore, tri barazime dhe një humbje ne pesë ndeshjet e fundit, duke përjetuar kështu një rënie të madhe të formës, ndërsa nga ana tjetër, skuadra e Antonio Contes ka tti fitore dhe dy barazime në pesë ballafaqimet e fundit në Premier Ligë, transmeton Sovrani.info.

Këto janë formacionet zyrtare:

Chelsea: Kepa, Azpilicueta, Silva, Rudiher, Sarr, Jorginho, Kovacic, Ziyech, Mount,, Odoi, Lukaku

Tottenham:Lloris, Tanganga, Sanchez, Dier, Davies, Doherty, Hojbjerg, Winks, Sessegnon, Berwijn, Kane

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë