Loading…
Formacionet zyrtare Atletico-Juventus
  • 20/02/2019 | 20:04

Formacionet zyrtare Atletico-Juventus

Atletico Madridi do ta pres Juventusin në Wanda Metropolitana, në ndeshjen e parë të  1/8 të Ligës së Kampionëve.


Diego Simeona dhe Max Allegri i kanë përgatitur skuadrat e tyre për një ndeshje të madhe.

Te vendasit për shkak të lëndimit mungon Lucas Hernandez, ndërsa të mysafirët Juan Cuadrado dhe Sami Khedira. Më poshtë keni formacionet zyrtare:

Atletico: Oblak; Juanfran, Gimenez, Godin, Filipe Luis; Saul Niguez, Thomas, Rodri, Koke; Costa, Griezmann.

Juventus: Szczesny; De Sciglio, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro; Bentancur, Pjanic, Matuidi; Dybala, Mandzukic, Ronaldo.

Ndeshja e kthimit do të luhet në Torino më 12 mars.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë