Loading…

Formacionet zyrtare: Angli – Kroaci

  • 13/06/2021 | 13:58

Formacionet zyrtare: Angli – Kroaci

Sot përballen Kombëtarja e Anglisë dhe Kroacise.


Ndeshja mes Anglisë dhe Kroacisë, fillon nga ora 15:00, raporton lajmi.net.

Ndeshja luhet në stadiumin “Wembley”, në kuadër të Kampionatit Evropian.

Të dyja skuadrat synojnë ta fillojnë aventurën e tyre në “Euro 2020” me fitore, dhe pritet të jetë një ndeshje e luftuar nga të dyja skuadrat.

Anglia dhe Kroacia janë në Grupin D, së bashku me Çekinë dhe Skocinë.

Formacioni i Anglisë:

Pickford, Walker, Trippier, Rice, Stones, Mings, Phillips Mount, Foden, Kane, Sterling

Formacioni i Kroacisë:

Livakovic, Vrsaljko, Caleta-Car, Vida, Gvardiol, Kovacic, Modrid, Brozovic, Perisic, Rebic, Kramaric.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë