Loading…

‘Ford’ tërheq mbi 3 mijë vetura për shkak të një problemi

  • 30/05/2017 | 12:21

‘Ford’ tërheq mbi 3 mijë vetura për shkak të një problemi

“Ford Motor Company” ka treguar se do të tërheqë mbi 3 mijë vetura të saja të modelit SUV e kamionçinë.


Nga kompania “Ford” kanë treguar për tërheqjen e 2500 vetura të modelit “Explorer” dhe “Super Duty” për shkak të sigurisë, ku kanë përmendur ulëset e shoferëve.

Si dhe të modeleve të kamionçinave, 850 F-150, F-250 dhe F-550 për shkak të një problemi me dyer.

Problemi i ulëseve është me mbulesën e pasme, e cila gjatë aksidentit mund të dal nga vendi dhe të lëndoj pasagjerët.

Problemi i dyerve ka të bëjë me dorezat e jashtme nga kromi, të cilat gjatë aksidentit mund të bëjnë që dera të hapet, e që mund të lëndojë pasagjerët.

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë