Loading…

FMN: Shqipëria me rritje ekonomike 3.4 për qind

  • 03/11/2016 | 13:25

FMN: Shqipëria me rritje ekonomike 3.4 për qind

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) publikoi raportin periodik për Europën Qendrore, Lindore dhe Juglindore, duke mbajtur të pandryshuar parashikimin për rritjen aktuale ekonomike të Shqipërisë me 3.4 për qind, ndërsa në vitin e ardhshëm, rritja pritet të përshpejtohet në 3.7 për qind.

Fondi Monetar Ndërkombëtar, projekton një normë inflacioni pranë 1.1 për qind gjatë vitit aktual, nga 1.9 për qind që projektonte në muajin maj.

Kryeministri Edi Rama në një status në Facebook, komenton raportin e FMN-së se, “dakordësia e plotë me FMN-në për projekt-buxhetin 2017 është një përgjigje shembullore”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë