Loading…

Flutura Beka-Kamberaj kandidate e LDK’së për kryetare të Mitrovicës

  • 28/05/2021 | 13:39

Flutura Beka-Kamberaj kandidate e LDK’së për kryetare të Mitrovicës

Flutura Beka-Kamberaj pritet të jetë kandidate e LDK-së për kryetare të Mitrovicës.


Lidhja Demokratike e Kosovës ka nisur një reformë në struktura, duke i rimenduar edhe kandidatët për zgjedhjet lokale.

“Jepi zë” ka mësuar se edhe dega e Mitrovicës do të ketë ndryshime. Gazeta mëson se Flutura Beka-Kamberaj pritet të jetë kandidate e LDK-së për kryetare të Mitrovicës.

Ky emër është diskutuar edhe në kryesinë qendrore të LDK-së, dhe kryetari Lumir Abdixhiku është “OK”. Vendimi i tillë do të vije edhe si “dënim” për strukturën e deritashme që e solli LDK-në në 2 mijë vota.

Siç i kanë thënë gazetës burime brenda partisë, në fillim të qershorit do të konfirmohen kandidaturat.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë