Loading…

Florim Ejupi tregon herën e fundit kur erdhi në Kosovë, thotë se qëndroi vetëm disa orë dhe u kthye në Gjermani

  • 19/11/2020 | 21:29

Florim Ejupi tregon herën e fundit kur erdhi në Kosovë, thotë se qëndroi vetëm disa orë dhe u kthye në Gjermani

I akuzuari për disa vrasje në Kosovë, Florim Ejupi ka thënë se hera e fundit kur ka ardhur në Kosovë ka qenë rreth vitit 2002-2003, dhe qëndroi vetëm disa orë e më pas u kthye në Gjermani, shkruan Gazeta Metro.


Ejupi në Debat Plus ka thënë se gjatë atyre viteve, erdhi në Kosovë një herë për të vizituar nënën e tij, e cila ishte e sëmurë.

“2002-2003 ka qenë nana keq, kam nejt disa orë dhe jam kthy.”, ka thënë ai, raporton Gazeta Metro.

Kujtojmë se emri i Florim Ejupit është i njohur që nga pas lufta.

I njëjti ishte i dyshuari kryesor i një rasti të cilësuar si sulm terrorist nga ku një autobus civil i mbushur me serbë, u sulmua më 16 shkurt të vitit 2001./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë