Loading…

Flet Ramush Haradinaj, ka një mesazh për Francën

  • 06/01/2017 | 12:47

Flet Ramush Haradinaj, ka një mesazh për Francën

Nga vendi edhe ku është duke mbajtur lideri i AAK-së Ramush Haradinaj ka lëshuar një mesazh përmes rrjetit social Facebook.

Ai, habitet se si disa shtete respektojnë vendimet e ish-regjimit të Millosheviqit.

“Është për keqardhje se si disa shtete, ende respektojnë vendimet e ish regjimit të Millosheviqit, ndërsa plot shtete të tjera siç janë Gjermania, Austria e të tjerë, tashmë janë ndarë përfundimisht prej atij regjimi dhe nuk i zbatojnë “poternicat” e tyre”, ka shkruar Haradinaj.

Tutje Haradinaj thotë se nuk i trembet fletarresteve të Serbisë, se si popull siç edhe shkruan Haradinaj nuk i janë trembur as tankeve të Millosheviqit.

Ai, ka lënë edhe një porosi për miqtë e Serbisë brenda dhe jashtë saj.

“Rrugën e shtetit të Kosovës, nuk do të mund ta ndalë askush. Nuk i kemi rënë në qafë askujt dhe nuk do të lejojmë të na bjerë në qafë askush!”, ka shkruar Haradinaj.

“Do të takohemi shpejt në Kosovë!. I juaji Ramush Haradinaj”, ka përfunduar Haradinaj./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë