Loading…

Flet pronari i gjelit gjigant kosovar që u bë hit në botë (Video)

  • 30/03/2017 | 11:00

Flet pronari i gjelit gjigant kosovar që u bë hit në botë (Video)

Pamja e tyre e rrëbeu vëmendjen e botës. Nga një pasion lokal pulat gjigante nga Kosova, brenda ditës u shndërruan në senzacion në mediat serioze botërore.


Në fakt këto shpezë nuk e kanë prejardhjen nga vendi ynë. Pronari i tyre, Jeton Halitaj tregon për Klan Kosova se ku e mori këtë lloj të pulës gjigante të quajtur ‘brahma’, transmeton gazetametro.net.

Ai thotë se pulën e parë e mori në Kamenicë, nga edhe filloi kultivimin dhe shtimin e tyre. Dikush sipas tij thotë se janë pula indiane, e dikush amerikane. Ky vet beson se janë amerikane. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë