Loading…

Flet karateistja nga Kosova që e mposhti në finale serben: Ndjenjë e mirë për shkak të së kaluarës

  • 28/02/2024 | 14:27

Flet karateistja nga Kosova që e mposhti në finale serben: Ndjenjë e mirë për shkak të së kaluarës

Karateistja kosovare Alma Loki, është shprehur e lumtur me medaljen e artë në Kampionatin Ballkanit të mbajtur në Podgoricë, në disiplinën kata.


Loki, theksoi se medalja është e veçantë për të, pasi në finale e mposhti serben Neda Millosheviq.

“Në fakt jam nis me atë mendim që do të fitoj, që të bëhet kaq e madhe nuk ma ka marrë mendja, ndoshta është bërë e madhe për shkak se në finale e kam mposhtur një kundërshtare serbe, për atë e kam pasur një përkrahje të madhe”, u shpreh Loki, e ftuar në Klan Kosova.

Ajo potencoi se gara nuk ka qenë e lehtë pasi në të kanë marrë pjesë kundërshtarë të fortë.

“Por normal, në sport nuk duhet me pas urrejtje. Është ndjenjë e mirë për shkak të kaluarës qysh e kemi me Serbinë. Ndihem mirë që e kam mposhtur, edhe që e kam mundur atë është tepër ndjenjë e mirë. Normal që ka vlerë, është shtysë për mua që të ushtrojë më shumë”, theksoi ajo tutje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë