Loading…

Flet Florim Ejupi: Nuk kam dashur ta vras Xhavit Halitin

  • 19/11/2020 | 21:13

Flet Florim Ejupi: Nuk kam dashur ta vras Xhavit Halitin

Florim Ejupi, i akuzuar për disa vrasje në Kosovë, ka treguar se nuk është e vërtetë që ka dashur ta vrasë Xhavit Halitin e PDK’së, shkruan Gazeta Metro.


Ai në “Debat Plus”, ka thënë se këto janë akuza të Shkumbin Mehmetit, dhe se Xhavit Haliti është njeri i ndershëm.

“Jo, nuk është e vërtetë se kam dashur ta vrasë Xhavit Halitin. Kjo është hajgare, Haliti është njeri i ndershëm”, ka thënë ai.

Kujtojmë se emri i Florim Ejupit është i njohur që nga pas lufta.

I njëjti ishte i dyshuari kryesor i një rasti të cilësuar si sulm terrorist nga ku një autobus civil i mbushur me serbë, u sulmua më 16 shkurt të vitit 2001./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë