Loading…

Flasin familjarët e pronarit të restorantit që u vra në Mitrovicë (Video)

  • 13/05/2017 | 20:53

Flasin familjarët e pronarit të restorantit që u vra në Mitrovicë (Video)

Në incidentin që ndodhi në lagjen e Boshnjakëve në veri të Mitrovicës, 56 vjeçari, Murat Kuçi, i nacionalitetit boshnjak, u qëllua me armë zjarri duke mbetur i vdekur në vend.


E familjarët thonë se i ndjeri nuk kishte probleme me askënd.

‘U kon 4 vite pronar i atij lokali, problem s’ka pasë kurrë. E ka majtë familjen…u mundu me punu… problem s’ka pase sa di unë”, tha një familjar i tij.

Ata as nuk dyshojnë në dikënd.

“Sen nuk dimë. Të kqyrim çka po thotë policia, ekspertiza”, tha njwri nga familjarwt.

E rastin për Klan Kosovën përmes telefonit, e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i policisë për rajonin e Mitrovicës, Besim Hoti.

Ai ka bërë të ditur se menjëherë pas aktit është arrestuar një person i dyshuar, mashkull i nacionalitetit serb , me inicialet D.S 33 vjeçar.

Personi i dyshuar, armën me të cilën besohet se ka kryer vrasjen e ka hedhur në një vend tjetër, ndërsa prokurori i cili ka qenë në vendin e ngjarjes , vrasjen e ka cilësuar si vrasje të rëndë, por pa u përcaktuar motivet.

Trupi i pajetë i viktimës ishte dërguar për obduksion, e pasditen e së shtunës u varros.

Ai ka lënë pas vetes gruan, tre djem, dhe një vajzë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë