Loading…

Flasin ekspertët: Kjo është e ardhmja e Bitcoin

  • 15/01/2018 | 16:55

Flasin ekspertët: Kjo është e ardhmja e Bitcoin

Bitcoin u rrit në çmim prej më shumë se 1800 përqind vitin që lamë pas, duke u nisur nga 1.000 dollarë për monedhe dhe duke shkuar në më shumë se 19.000 dollarë.


Por tani ekspertet kanë thënë se çmimi mund të dyfishohet ose edhe të trefishohet gjatë vitit 2018.

Tom Lee – bashkë themeluesi dhe shefi i hulumtimit në “Global Consultants Fundstrat” ka një histori të parashikimit të saktë për Bitcoin.

Në gusht të vitit të kaluar ai tha se kriptokalenca do të rritet mbi më shumë se 10.000 dollarë. Dhe në dhjetor doli ashtu siç tha ai. Në fakt rritja shkoi në shifra më të mëdha sesa kishte parashikuar hulumtuesi Lee. Në dhjetor, vlera e Bitcoin për monedhë u rrit në 19.000$, raportom CNN.

Lee ka thënë se Bitcoin do në të ardhmen do ta trefishojë vlerën dhe do ta përdorin atë si një zëvendësim për ari.

“Unë mendoj se Bitcoin është diçka që duhet ta zotëroni”, ka thënë Lee.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë