Loading…

Flamuri shqiptar më i bukuri në Europë (Foto)

  • 01/12/2016 | 16:50

Flamuri shqiptar më i bukuri në Europë (Foto)

Shtetet e Europes kanë flamuj të bukur, keshtu duken të pakten të gjithë së bashku të vendosur në harten e kontinentit, por artikulli i botuar në The Independent vlerëson se flamuri i Shqipërisë është më i bukuri.

map-1

Gjithashtu është prodhuar një hartë e bukur e Amerikës së Jugut, me kufij të përcaktuar nga flamujt që gjendën të përzier njëri me tjetrin mrekullisht.

map2

 

Flamuri më i vjetër në Europë është Dannebrog, flamuri i Danimarkës, i cili ishte paraqitur në Betejën e Lyndanisse në vitin 1219.

map3

Në mendojmë që Europa vërtet ka flamuj te mrekullueshem. Bsonja dhe Hercegovina është favroitja zyërtare, por ne përsonalisht medndojmë që flamuri i Shqipëris është me i bukuri, shkruan në një artikull të botuar në gazetën britanike ‘The Independent’./gzetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë