Loading…

Flamuri i Kosovës valon në Notre-Dame de Paris, zemërohen serbët

  • 03/11/2018 | 13:31

Flamuri i Kosovës valon në Notre-Dame de Paris, zemërohen serbët

Flamuri i Kosovës për herë të parë valon në Notre-Dame de Paris.

Këto fjalë i ka shkruar në një postim në Twitter matematikani e diplomati kosovar Qëndrim Gashi, transmeton gazetametro.net.

Ambasadori i Kosovës në Francë, ka thënë se flamuri i Kosovës është vënë në Notre-Dame me rastin e shënimit të përvjetorit të perfundimit të Luftës së parë botërore.

Flamuri i Kosovës është radhitur ndër 20 flamujt e shteteve pjesëmarrëse në ceremoninë, e cila mbahet më 11 nëntor.

Gazetat serbe kanë reaguar me zemërim, duke theksuar se ky manifestim u përket pjesëmarrëse të luftës, ndër të cilat numërojnë edhe Serbinë./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë