Loading…

Flamuri i Kosovës edhe në Saharë, Lirim Gula ka arritur që me sukses të përshkojë në këmbë të gjithë shkretëtirën

  • 14/04/2019 | 16:40

Flamuri i Kosovës edhe në Saharë, Lirim Gula ka arritur që me sukses të përshkojë në këmbë të gjithë shkretëtirën

Lirim Gula është i riu nga Kosova, i cili ka arritur që me sukses të përshkojë në këmbë të gjithë shkretëtirën e Saharasë.


Në këtë aventurë, Gula ka mbajtur në duar flamurin e Kosovës, të cilës ia dedikoi vendit të tij, njofton Klan Kosova.

Lirimi gjatë vitit 2019 ka në agjendë bashkë me grupin e tij “Dorabros” edhe plot sfida që planifikojnë t’i përfundojnë me sukses si kjo e Saharasë.

“Rome to Home” është rruga me biçikleta nga Roma në Londër, pastaj “English Channel”, kalimi i Kanalit të Anglisë me not dhe përshkimi me varkë i Oqeanit Atlantik.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë