Loading…

Fjalët e para të Visar Ymerit si nënkryetar i PSD’së

  • 09/05/2018 | 17:43

Fjalët e para të Visar Ymerit si nënkryetar i PSD’së

Nënkrytari i partisë së re PSD’së, Visar Ymeri ka thënë se që nga sot do të nis një etapë e re për politikën në Kosovë. Sipas tij, socialdemokracia është reformë e sistemit politik të korruptuar.


“Ne do të punojmë për ta rritur demokracinë, sovranitetin, mirëqenien, arsimin, shëndetësinë. Është detyrë e jona t’i përmbushim të dy pjesët. Duhet të jemi demokrat dhe duhet të insistojmë që kjo Republikë dhe kjo ekonomi të jetë në shërbim të shoqërisë”, ka thënë Ymeri.

“Socialdemokracia është reformë e sistemit politik të korruptuar si dhe ekonomi e cila punon për të gjithë e jo vetëm për ata që kanë”, është shprehur nënkryetari i PDS-së.

Ndërkohë, Ymeri ka uruar Ahmetin për postin e ri, si kryetar i partisë së re./Gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë