Loading…

Lushtaku: Dola nga burgu, por po kthehem në një burg tjetër

  • 03/07/2017 | 18:55

Lushtaku: Dola nga burgu, por po kthehem në një burg tjetër

Ish-komandanti i UÇK-së, Sami Lushtaku në këto momente ka dalë nga burgu i sigurisë së lartë në Gërdoc.


Lushtaku tha para gazetarëve se ai ka dashur që drejtësia të fitojë në Kosovë, shkruan gazetametro.net

“Unë me dëshirën ma të madhe nuk isha prononcu fare, çka kam me thanë, kërkesa jonë e vazhueshme ka qenë që të ketë drejtësi në këtë vend.Koleget e mi që sot janë brenda fatkeqësisht, unë për veti po më duket pod al prej një burgu e po hy me një tjetër”, tha ai në fjalën e tij të parë si i lirë pas 4 vitesh.

Lexo edhe Koci: Edhe Gjykata Speciale do ta vërtetojë luftën e pastër të UÇK’së. 

Në videon e mëposhtme mund të gjeni deklarimin e Lushtakut, nga minuta e 31’të:

https://www.facebook.com/kosovapress.agjencielajmeve/videos/vb.400385793658915/459933591037468/?type=3&theater

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë