Loading…

Fjala përfundimtare për Rizvanollin, i akuzuar për terrorizëm

  • 29/12/2016 | 09:08

Fjala përfundimtare për Rizvanollin, i akuzuar për terrorizëm

Në Gjykatën Themelore në Ferizaj sot mbahet fjala përfundimtare në rastin e Fatos Rizvanollit i akuzuar për rekrutim të kosovarëve për xhihadizëm islamik, “Rekrutim për terrorizëm”.


Ky është njoftimi që ka dhënë Gjykata Themelore në Ferizaj, e cila tregon se sot vazhdon seanca për Rizvanollin.

“Në Gjykatën Themelore në Ferizaj vazhdon seanca gjyqësore me fjalën përfundimtare, ndaj të pandehurit F.R. i akuzuar për shkak të veprës penale “Rekrutimi për terrorizëm nga neni 139 lidhur me nenin 31 KPRK-së”, thuhet në njoftim./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë