Loading…

Fjala dënon sulmin në xhaminë e Kanadasë

  • 30/01/2017 | 10:02

Fjala dënon sulmin në xhaminë e Kanadasë

Partia “Fjala” konsideron se sulmi terrorist në një xhami në Quebectë Kanadasë, është dëshmi e qartë se terrorizmi nuk njeh fe, komb, ngjyrë dhe as shtet. Terroristët dhe terrorizmi duhet të marrin goditjen e duhur.

“Dënojmë fuqishëm këtë akt terrorist.Kryeministrit kanadez Justin Trudeau dhe popullit kanadez ju shprehim ngushëllimet më të sinqerta për viktimat e këtij sulmi terrorist, ndërsa të lënduarve ju dëshirojmë shërim sa më të shpejtë”, thuhet në reagimin e kësaj partie. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë