Loading…

Fituesit e tenderit për autostradën Prishtinë-Gjilan shpallen jashtëligjshëm

  • 14/02/2018 | 08:25

Fituesit e tenderit për autostradën Prishtinë-Gjilan shpallen jashtëligjshëm

Shteti do të shpërndajë rreth 88 milionë euro tek disa kompani që, në një tender, nuk plotësonin të gjitha kërkesat ligjore për t’u shpallur fitues, shkruan sot Koha Ditore.

Disa nga to janë shpërblyer me kontratë, edhe pse kishin oferta më të shtrenjta se kompani të tjera në konkurrencë, e që ishin shpallur si të përgjegjshme nga vetë Ministria e Infrastrukturës, si autoritet kontraktues.

Mbulimi i shkeljeve mban vulën edhe të Organit Shqyrtues të Prokurimit (OSHP). Ky autoritet, që njihet si Gjykatë e Tenderëve, ka përligjur vendimin e Ministrisë së Infrastrukturës për fituesit e të tetë loteve në projektin e ndërtimit të një pjese të autoudhës Prishtinë-Gjilan, e njohur si A7 dhe kryqëzimeve me autoudhën A6.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë