Loading…

Fisi nga Amazoni shohin për herë të parë aeroplan

  • 21/11/2016 | 19:32

Fisi nga Amazoni shohin për herë të parë aeroplan

Fotografi shumë interesante që tregojnë se si reagon një fis nga pyjet e Amazonës kur për herë të parë në jetën e tyre shohin një aeroplan.

Në këtë zonë jetojnë rreth 100 fise të quajtur Yanomami me gjithsej 22,000 banorë, të cilët nuk kanë pasur asnjëherë kontakt me botën e jashtme.

16301unilad-imageoptim-1070 54976unilad-imageoptim-guilherme-gnipper-1340_original-660x440-1

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë