Loading…

Firmino barazon gjithçka në ‘Anfield Road’, i pandalshëm braziliani

  • 01/10/2022 | 17:17

Firmino barazon gjithçka në ‘Anfield Road’, i pandalshëm braziliani

Liverpool ka barazuar gjithçka në ‘Anfield Road’ ndaj Brighton me anë të sulmuesit, Roberto Firmino. Braziliani shënoi në minutën e 52’të, transmeton Gazeta Metro.


Një kundërsulm i shpejtë nga vendasit dhe pas pasimit të Luis Diaz, Firmino dribloi për mrekulli në zonë dhe përballë portierit, Robert Sanchez nuk gaboi.

30-vjeçari shënoi edhe golin e parë për ‘The Reds’ në këtë sfidë, kurse ky ishte goli i pestë këtë edicion për të në Premier League.

Si Firmino edhe Leandro Trossard shënoi dy gola sot për mysafirët. Ai gjeti rrjetën në minutën e 4’të dhe të 18’të.

Kujtojmë se Liverpool gjendet në pozitën e tetë në tabelë me nëntë pikë, ndërsa Brighton është në vendin e katërt me 13 pikë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë