Loading…

Filmi kosovaro-britanik ‘Home’, nuk shpërblehet në Festivalin e Vroclavit

  • 10/12/2016 | 21:49

Filmi kosovaro-britanik ‘Home’, nuk shpërblehet në Festivalin e Vroclavit

Filmi kosovaro-britanik “Home” me regji të Daniel Mulloy sot ishte në garë për filmin më të mirë të metrazhit të shkurtër në festivalin evropian të filmit në Vroclav të Polonisë.

KTV raporton se “Home” nuk ka arritur të rrëmbejë shpërblimin e më të mirit në këtë garë.

Çmimin e parë në këtë kategori e mori filmi holandez “9 days from my ëindoë in Aleppo”, me regji të Floor van der Meulen dhe Thomas Vroege.

Më poshtë mund të shikoni trailerin e të dy filmave.

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë