Loading…

Filmi ‘Kapma Dorën’ kujton edhe njëherë Xheneta Gashin

  • 06/06/2017 | 23:29

Filmi ‘Kapma Dorën’ kujton edhe njëherë Xheneta Gashin

Ky film i dedikohet vajzës që humbi jetën në qershor të vitit 2016 në Prizren, Xheneta Gashi.


Ky film është për fëmijët që jetojnë në rrethana të njëjta si Xheneta dhe po ashtu trajton gjendjen e mjerë ekonomike në Kosovë”, thuhet në njoftimin e DokuFest.

Xheneta Gashi është vajza nga Prizreni e cila humbi jetën si pasojë e rrënimit të një shtëpie në Qendrën Historikë në Prizren, një vit më parë, dhe pikërisht në përvjetorin e vdekjes së Xhenetës, DokuFest ka prezantuar filmin “Kapma Dorën”, nga Andi Bilibani, Fatlinda Daku dhe Elhame Kastrati.

“Ky film i dedikohet vajzës që humbi jetën në qershor të vitit 2016 në Prizren, Xheneta Gashi. Ky film është për fëmijët që jetojnë në rrethana të njëjta si Xheneta dhe po ashtu trajton gjendjen e mjerë ekonomike në Kosovë”, thuhet në njoftimin e DokuFest

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë